Ozarbayjon Prezidenti O‘zbekistonga keldi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyev 21-iyun kuni davlat tashrifi bilan mamlakatimizga keldi.
Toshkent xalqaro aeroportida oliy martabali mehmonni O‘zbekiston Bosh vaziri Abdulla Aripov va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
Tashrifning asosiy tadbirlari bugun bo‘lib o‘tadi. Oliy darajadagi muzokaralarda O‘zbekiston bilan Ozarbayjon o‘rtasidagi strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash va ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilinadi. Ularning natijalari bo‘yicha sanoat, transport, qishloq xo‘jaligi, energetika, ilm-fan va innovatsiyalar, turizm va boshqa sohalarga doir ikki tomonlama hujjatlar imzolanishi ko‘zda tutilgan.

On 21 June, at the invitation of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev arrived in Uzbekistan on a state visit.
The Prime Minister of Uzbekistan Abdulla Aripov and other officials met the distinguished guest at Tashkent International Airport.
The main events of the visit will take place today. During the talks at the highest level, issues of further strengthening the strategic partnership and deepening multifaceted cooperation between Uzbekistan and Azerbaijan will be discussed. Following the summit, it is planned to sign bilateral documents in industry, agriculture, transport, energy, science, innovation, tourism and other spheres.
Tomorrow the Leader of Azerbaijan will get acquainted with the historical monuments of the city of Khiva.