Ўзбекистон Президентининг Венгрияга ташрифи якунланди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Венгрияга икки кунлик расмий ташрифи тадбирларга бой ва сермаҳсул бўлди.
Давлатимиз раҳбари Венгрия Президенти Каталин Новак билан учрашув ўтказди. Ушбу мамлакатнинг ишбилармон доиралари вакиллари билан Ўзбекистонда аниқ инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш режалари кўриб чиқилди.
Бош вазир Виктор Орбан билан музокаралар бўлиб ўтди, уларнинг якунида салмоқли ҳужжатлар тўплами имзоланди.
Ташриф дастуридаги тадбирлар якунлангач, Ференц Лист номидаги халқаро аэропортда олий мартабали меҳмонни Венгрия иқтисодий ривожланиш вазири Мартон Надь ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди. Биринчи борт Тошкентга учиб кетди.

The President of Uzbekistan completes his visit to Hungary
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev completed his two-day official visit to Hungary.
The President of Uzbekistan met with the President of Hungary Katalin Novák. Plans for the implementation of specific investment projects in Uzbekistan were considered with the businesspeople of this country.
Talks were held with Prime Minister Viktor Orban, following which a solid package of documents was signed.
Following the visit, Minister of Economic Development Márton Nagy and other officials saw off the distinguished guest at the Liszt Ferenc International Airport.