Ўзбекистон Республикаси Президенти Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг ўринбосарини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 24 октябрь куни Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг ўринбосари, саноат ва савдо вазири, қўшма Ҳукуматлараро комиссия ҳамраиси Денис Мантуров бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Комиссия фаолиятининг асосий натижалари, шу жумладан савдо-иқтисодий ва инвестициявий соҳалардаги ўзаро манфаатли ҳамкорлик лойиҳаларини илгари суриш масалалари кўриб чиқилди.
Ўзаро савдо ҳажмини янада ошириш, саноатда, ёқилғи-энергетика мажмуида, кимё, фармацевтика, тўқимачилик, озиқ-овқат ва бошқа тармоқларда кооперация лойиҳаларини амалга ошириш муҳимлиги қайд этилди.
Ўзбекистон ва Россиянинг етакчи корхоналари ўртасидаги амалий шерикликни кенгайтириш бўйича икки томонлама дастурни тайёрлашга келишиб олинди.

The President of Uzbekistan receives the Deputy Prime Minister of Russia
On October 24, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received a delegation of the Russian Federation led by Deputy Prime Minister – Minister of Industry and Trade of Russia, Co-Chairman of the Joint Intergovernmental Commission Denis Manturov.
The main results of the commission’s work, including the promotion of mutually beneficial cooperation projects in trade-economic and investment spheres, were considered.
The importance of further increasing the volume of mutual trade, the implementation of cooperation projects in industry, fuel and energy complex, chemical, pharmaceutical, textile, food and other industries was noted.
An agreement was reached on the preparation of a bilateral program to enhance the practical partnership of leading enterprises of Uzbekistan and Russia.