Ўзбекистон Президенти “Cengiz Enerji” компанияси бошқаруви раисини қабул қилди
16 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Хорижий инвесторлар кенгашининг биринчи мажлиси доирасида “Cengiz Enerji” компанияси бошқаруви раиси Мехмет Женгиз билан учрашди.
Давлатимиз раҳбари бугунги кунда Тошкент ва Сирдарё вилоятларидаги энергетика қувватларини кенгайтириш бўйича муҳим лойиҳаларни амалга оширишда иштирок этаётган ушбу турк компаниясининг фаолиятини юқори баҳолади.
Бошланган лойиҳаларни тез фурсатда якунига етказиш ҳамда устувор йўналишларда, шу жумладан энергетика объектларини модернизация қилиш ва транспорт инфратузилмасини ривожлантиришда ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш муҳим экани таъкидланди.
Мехмет Женгиз самимий қабул ҳамда хорижий инвесторларнинг самарали фаолиятига яратилаётган шароитлар учун Ўзбекистон Президентига миннатдорлик изҳор этди. Мамлакатимизда муҳим инфратузилмавий лойиҳаларни амалга оширишда бундан буён ҳам иштирок этишга тайёрлигини билдирди.

Президент Узбекистана принял председателя правления компании “Cengiz Enerji”
16 ноября в рамках первого заседания Совета иностранных инвесторов Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с председателем правления компании “Cengiz Enerji” Мехметом Ченгизом.
Глава нашего государства высоко оценил деятельность турецкой компании, совместно с которой сегодня осуществляются важные проекты по расширению энергетических мощностей в Ташкентской и Сырдарьинской областях.
Подчеркнута важность скорейшей реализации начатых проектов
и дальнейшего расширения взаимовыгодного сотрудничества в перспективных направлениях, в том числе по модернизации объектов энергетики и развитию транспортной инфраструктуры.
Мехмет Ченгиз поблагодарил Президента Узбекистана за теплый прием и создаваемые условия для эффективной деятельности иностранных инвесторов. Выражена готовность и далее участвовать в реализации важных инфраструктурных проектов в нашей стране.