24-yanvar kuni O‘zbekiston Prezidenti Oliy Majlisga Murojaatnoma taqdim etadi
2020-yil 24-yanvar kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisiga joriy yil va kelgusidagi mamlakatimiz taraqqiyotining eng ustuvor vazifalari to‘g‘risida Murojaatnoma taqdim etadi.
Murojaatnoma O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasining “O‘zbekiston24”, “O‘zbekiston”, “Yoshlar”, “Mahalla”, “Madaniyat va ma’rifat”, “Toshkent”, “Dunyo bo‘ylab”, “O‘zbekiston tarixi”, “Oilaviy” telekanallari, 12 ta hududiy telekompaniyalari, “MY5”, “Sevimli TV”, “UzReport TV”, “Milliy TV”, “ZO‘R TV” nodavlat telekanallari, shuningdek, Prezidentning ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalari va internetdagi tegishli saytlar orqali (www.mtrk.uz, www.uzbekiston24.uz) jonli tarzda namoyish etiladi.
“O‘zbekiston” telekanalida surdo tarjima bilan, “Toshkent” va “Oilaviy” telekanallarida ruscha tarjimasi bilan, “Dunyo bo‘ylab” va “Yoshlar” telekanallarida inglizcha tarjima bilan efirga uzatiladi.

On January 24, President of Uzbekistan to address to Oliy Majlis
On January 24, 2020, the President Shavkat Mirziyoyev will adress to the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan on the most important priorities for the country’s development for the current year and future.
The message will be broadcast live on “O‘zbekiston24”, “O‘zbekiston”, “Yoshlar”, “Mahalla”, “Madaniyat va ma’rifat”, “Toshkent”, “Dunyo bo‘ylab”, “O‘zbekiston tarixi”, “Oilaviy”, 12 regional television companies of the National Television and Radio Company of Uzbekistan, private television channels “MY5”, “Sevimli TV”, “UzReport TV”, “Milliy TV”, “ZO‘R TV”, as well as on the President’s pages on social media and in respective websites (www.mtrk.uz, www.uzbekiston24.uz).
The channel “O‘zbekiston” will air with sign language interpretation, on “Toshkent” and “Oilaviy” with translation into Russian, on “Dunyo bo‘ylab” and “Yoshlar” with translation into English.