Hurmatli Vatandoshlar,
2024 yil 27 otkbyarь kuni Oʼzbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va xalq deputatlari Kengashlari deputatlarining saylovi boʼlib oʼtadi. Ushbu muhim siyosiy jarayonda oʼz fuqarolik burchini amalga oshirishlari maqsadida Koreya Respublikasida boʼlib turgan fuqarolarimiz uchun Oʼzbekistonning Seul shahridagi Elchixonasida 17-son va Kvangju shahridagi "Koreyadagi Oʼzbekistonliklar uyushmasi"da 18-son saylov uchastkalari tashkil etildi.
Shu bilan birga, asosiy saylov kunida ovoz berishda qatnasha olmaydigan fuqarolarimiz uchun Koreyaning turli hududlarida 2024 yil 16-23 oktyabrь kunlari muddatdan oldin ovoz berish nuqtalari tashkil etilgan. Muddatdan oldin ovozberish nuqtalari hamda vaqti bilan quyidagi havolada tanishib olishingiz mumkin.
Ushbu muhim siyosiy jarayonda faol qatnashib, oʼz konstitutsiyaviy huquqingizdan foydalanishingizga chorlaymiz!

Дорогие соотечественники,
27 октября 2024 года состоятся выборы депутатов Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан и кенгашей народных депутатов. В целях создания удобства для выполнения своего гражданского долга в этом важном политическом процессе, для наших граждан, проживающих в Республике Корея организованы избирательные участки №17 в Посольстве Узбекистана в Сеуле и №18 в «Ассоциации Узбеков Кореи» в Кванджу.
Тажке, для соотечетсвенников, которые не смогут принять участие в выборах, 16-23 октября 2024 года в различных регионах Кореи будут работать пункты досрочного голосования. Ознакомиться с адресами и временем досрочного голосования можно по данной ссылке.
Призываем вас активно участвовать в этом важном политическом процессе и воспользоватьс своим конституционным правом!