ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ФУҚАРОЛАРИ ДИҚҚАТИГА!
Корея Республикаси Адлия Вазирлигининг 2020 йил 3 мартдаги фармойишига биноан В-1,В-2,С-3 ва С-4 визалари бўлган хорижий шахслар мамлакатда бўлиш муддатини 30 кун муддатга узайтириш имкониятига эга бўлдилар.
Бу турдаги визаси бўлган шахслар мавжуд визанинг муддати тугашига қадар миграция марказларига ариза билан мурожаат қилишлари талаб этилади.
Шунингдек, улар қўшимча тарзда авиачипта ёки визани узайтириш сабабини тасдиқловчи ҳужжатни тақдим этишлари талаб этилади. Бу ҳужжат Ўзбекистон Республикаси фуқароларига Элчихона томонидан расмийлаштириб берилади.

ВНИМАНИЮ ГРАЖДАН РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН!
Согласно постановлению Министерства юстиции Республики Корея от 3 марта 2020 года, иностранные лица с визами B-1, B-2, C-3, C-4 имеют право продлить срок своего пребывания не более чем на 30 дней (дополнительное продление возможно в исключительных ситуациях).
Данные лица до окончания срока разрешенного пребывания должны посетить иммиграционный центр и подать заявление. В обязательном порядке необходимо предоставить авиабилет или документ, объясняющий причину продления. Данный документ выдается Посольством Республики Узбекистан в Республике Корея.