O‘ZBEKISTONGA KOREYA RESPUBLIKASIDAN INSONPARVARLIK YORDAMI JO‘NATILDI
SEUL, 27-may. /“Dunyo” AA/. O‘zbekistonning Seuldagi elchixonasi koronavirus infeksiyasiga qarshi kurashish bo‘yicha xalqaro hamkorlik doirasida, shuningdek O‘zbekistonda Covid-19 tarqalishining oldini olish va unga barham berishga ko‘maklashish maqsadida navbatdagi insonparvarlik yordamini jo‘natdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
20 ta yarim avtomatik mexanizmli va ko‘p funksiyali tibbiy krovatdan iborat insonparvarlik yordami Janubiy Koreyaning “Myung Sung Placon Co., Ltd” kompaniyasi ko‘magida tashkillashtirildi va “Uzbekistan Airways” AJning yuk tashish charter reysi bilan O‘zbekistonga jo‘natildi.
Mamlakatimiz diplomatik missiyasi O‘zbekiston Sog‘liqni saqlash vazirligi ehtiyojlari uchun koronavirus infeksiyasiga qarshi kurashishga yo‘naltirilgan insonparvarlik yordami, birinchi navbatda, yuqori texnologiyaga ega tibbiy asbob-uskunalar (ko‘tarib yurishga qulay ko‘chma rentgen uskunalari, shprits nasoslari va boshqa qo‘shimcha jihozlar)ni keng ko‘lamda jalb qilishni izchil davom ettirmoqda.
Umumiy og‘irligi taxminan 15 tonna bo‘lgan 126 ming dollarlik insonparvarlik yordamining qolgan qismi navbatdagi yuk tashish charter reysi bilan jo‘natiladi.
Eslatib o‘tamiz, 23-may kuni ham O‘zbekistonga Janubiy Koreyaning “Suwan TPL” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan 20 ta yarim avtomatik mexanizmli va ko‘p funksiyali tibbiy krovat yetkazib berilgan edi.

В УЗБЕКИСТАН ОТПРАВЛЕНА ГУМАНИТАРНАЯ ПОМОЩЬ ИЗ РЕСПУБЛИКИ КОРЕЯ
СЕУЛ, 27 мая. /ИА «Дунё»/. В рамках международного взаимодействия в борьбе с коронавирусной инфекцией, а также в целях содействия предупреждению распространения и искоренению Covid-19 в Узбекистане, Посольство нашей страны в Республике Корея привлекло и направило очередную партию гуманитарной помощи, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Груз, в который вошли 20 многофункциональных медицинских кроватей с матрацем и полуавтоматическим механизмом сформирован при поддержке южнокорейской компании «Myung Sung Placon Co., Ltd» и направлен в Узбекистан чартерным грузовым рейсом АО «Uzbekistan Airways».
Оставшаяся часть гуманитарного груза на сумму более 126 тысяч долларов общим весом около 15 тонн будет направлена по мере организации очередного грузового чартерного рейса.
Напомним, 23 мая в Узбекистан также были доставлены 20 многофункциональных медицинских кроватей с матрацем и полуавтоматическим механизмом производства южнокорейской компании «Suwan TPL».