O‘zbekistonning Janubiy Koreyadagi diplomatik vakolatxonasi rahbari «Do‘stlik elchisi– 2020» mukofoti bilan taqdirlandi
SEUL, 19 sentyabr. /«Dunyo» AA/. Koreya Respublikasi poytaxtida O‘zbekiston elchisi Vitaliy Fenga «Do‘stlik elchisi – 2020» mukofotini tantanali topshirish marosimi o‘tkazildi, deb xabar bermoqda «Dunyo» AA muxbiri.
Mamlakatimiz diplomatik missiyasi rahbari ushbu mukofotga O‘zbekiston va Janubiy Koreya o‘rtasidagi do‘stona munosabatlarni mustahkamlash borasidagi sa’y-harakatlari va samarali faoliyati uchun munosib topildi.
Taqdirlash marosimida Janubiy Koreya do‘stlik va madaniyat elchilari uyushmasi prezidenti, nufuzli «NDNnews» jurnali raisi va noshiri Shin Xyun Du samarali diplomatik faoliyati uchun Vitaliy Fenga hurmat bajo keltirdi.
– O‘zbekiston Respublikasi bilan Koreya Respublikasi o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy hamkorlikni rivojlantirish, ikki mamlakat xalqlarining do‘stona munosabatlarini mustahkamlash va o‘zaro anglashuvni oshishiga qo‘shayotgan katta hissangizni qadrlaymiz, - dedi Shin Xyun Du. – Fursatdan foydalanib, Sizga davlatlarimiz o‘rtasidagi alohida strategik sheriklikni yanada mustahkamlash yo‘lidagi fidoyi mehnatingiz uchun yana bir bor samimiy minnatdorlik izhor etamiz.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni bilan 2018 yil avgust oyida Vitaliy Fen diplomatik xizmatdagi samarali faoliyati va ulkan xizmatlari uchun “Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan mukofotlangan edi.

Глава диппредставительства Узбекистана награжден премией «Посол дружбы – 2020»
СЕУЛ, 19 сентября. /ИА «Дунё»/. Вчера в столице Республики Корея состоялась официальная церемония вручения премии «Посол дружбы – 2020» Послу Узбекистана Виталию Фену, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Этой награды глава дипмиссии нашей страны был удостоен 1 сентября в знак признания постоянных усилий и выдающейся деятельности по дальнейшему укреплению дружественных отношений между Республикой Корея и Республикой Узбекистан.
На церемонии вручения награды президент южнокорейской Ассоциации послов дружбы и культуры, председатель-издатель престижного городского журнала Сеула «NDNnews» Шин Хюн Ду засвидетельствовал свое уважение Виталию Фену за активную дипломатическую деятельность.
- Мы твердо верим, что вы внесли большой вклад не только в расширение торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества между Республикой Узбекистан и Республикой Корея, но и в развитие дружественных отношений и углубление взаимопонимания между народами двух стран, - сказал Шин Хюн Ду. - Пользуясь случаем, мы хотели бы еще раз выразить нашу сердечную благодарность и искреннюю признательность за преданность Вашего Превосходительства делу укрепления особого стратегического партнерства наших государств.
За активную дипломатическую деятельность и заслуги на дипломатической службе Посол Виталий Фен Указом Президента Республики Узбекистан в августе 2018 года был награжден орденом «Фидокорона хизматлари учун» («За самоотверженную службу»).