Koreya xalqaro hamkorlik agentligi rahbari bilan uchrashuv
Uchrashuvda O‘zbekiston va KOIKA o‘rtasidagi hamkorlikning hozirgi holati va istiqbollari muhokama qilindi.
Ijtimoiy-iqtisodiy sohadagi muhim dasturlarni amalga oshirish borasida KOIKA mamlakatimizning asosiy xalqaro sheriklaridan biri ekanligi qayd etildi. 1995-2019-yillarda respublikada ta’lim, sog‘liqni saqlash, energetika, qishloq va suv xo‘jaligi, transport, axborot texnologiyalari va boshqa sohalarda umumiy qiymati 125 million AQSh dollariga yaqin loyihalar hayotga tadbiq qilindi. Mazkur loyihalar doirasida KOIKAning 70 dan ortiq ekspertlari va 500 nafar volontyori O‘zbekistonda o‘z faoliyatini amalga oshirdi, 2 mingdan ortiq O‘zbekiston vazirlik va idoralari vakillari Koreya Respublikasida stajirovka o‘tadi.
2020-2022-yillarga mo‘ljallangan Hamkorlik dasturi doirasida muhim qo‘shma loyihalar hamda ta’lim va kadrlar tayyorlash sohalaridagi aloqalarni kengaytirish bo‘yicha ham fikr almashildi.

Встреча с главой Корейского агентства международного сотрудничества
26 ноября 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в г.Сеуле встретился с президентом Корейского агентства международного сотрудничества (КОИКА) Ли Ми Кёнг.
На встрече обсуждены текущее состояние и перспективы сотрудничества между Узбекистаном и КОИКА.
Отмечалось, что КОИКА является одним из ключевых международных партнеров нашей страны в реализации важных программ в социально-экономической сфере. В 1995-2019 годах в республике реализовано проектов на сумму около 125 млн. долл. США в сферах образования, здравоохранения, энергетики, сельского и водного хозяйства, транспорта, информационных технологий и других. В рамках указанных проектов более 70 экспертов и 500 волонтеров КОИКА осуществили свою деятельность в Узбекистане, свыше 2 тыс. представителей министерств и ведомств Узбекистана прошли стажировку в Республике Корея.
Также состоялся обмен мнениями по ключевым совместным проектам в рамках подписанной Программы сотрудничества на 2020-2022 годы, расширению взаимодействия в сфере образования и подготовки кадров.