Koreya-O‘zbekiston biznes assotsiasiyasi raisi bilan uchrashuv
2020-yil 26-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya Seul shahrida Koreya-O‘zbekiston biznes assotsiatsiyasi raisi, “Shindong Resources” kompaniyasi rahbari Kim Yong Gu bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston va Koreya Respublikasi ishbilarmon doiralari o‘rtasidagi to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni yanada kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuvda 2020-yil Koreya Respublikasi Sanoat, savdo va energetika vazirligi huzurida tashkil etilgan Assotsiatsiya iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish uchun muhim va asosiy platforma hisoblanishi va ikki mamlakat o‘rtasidagi savdo hajmlarini oshirishga faol ko‘maklashishi qayd etildi.
O‘zaro manfaatli loyihalarni amalga oshirish, O‘zbekiston iqtisodiyoti tarmoqlariga Janubiy Koreya ilg‘or texnologiyalari va to‘g‘ridan-to‘g‘ri investitsiyalarini jalb qilish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Kim Yong Gu Assotsiatsiya a’zolarida O‘zbekiston bilan uzoq muddatli sheriklik munosabatlarini o‘rnatishga qiziqish borligini yana bir bor tasdiqladi.

Встреча с председателем Корейско-Узбекской бизнес ассоциации
26 ноября 2020 года в г.Сеуле делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым встретилась с председателем Корейско-Узбекской бизнес ассоциации, главой компании «Шиндонг Ресорсиз» Ким Ёнг Гу.
В ходе беседы обсуждены вопросы дальнейшего расширения прямых контактов между деловыми кругами Узбекистана и Республики Корея.
На встрече отмечалось, что Ассоциация, созданная в апреле 2020 года при Министерстве промышленности, торговли и энергетики Республики Корея, является важной и ключевой платформой для развития экономического сотрудничества и оказывает активное содействие наращиванию торговли между двумя странами.
Особое внимание было уделено вопросам реализации взаимовыгодных проектов, привлечения южнокорейских передовых технологий и прямых инвестиций в отрасли экономики Узбекистана.
Ким Ёнг Гу вновь подтвердил заинтересованность членов Ассоциации в налаживании долгосрочных партнерских отношений с Узбекистаном.